Zlodejka kníh.

23. february 2014 at 17:27 | Alexandras_ss |  films and books
Musím sa priznať..je to najlepší film aký som kedy v živote videla. Ani Hunger Games , či už Catching fire alebo 1 na to nemá. Prvý krát som pri filme plakala :D áno, áno.. Nechcem vám sem spoilerovať a ani písať celý dej pretože by to bolo fakt o ničom to si potom nemusíte ani pozerať. Takže vám sem len poviem svoj názor na film keďže som urobila totálnu chybu že som si neprečítala najprv knihu ale nevadí dnes už som ju objednala z internetu pretože jasné že u nás ju nikde nemajú -.- . Môj prvý dojem bol úžasný. To dievčatko to zahralo úžasne (jej fotka hore). Po celý film som sa modlila aby to neskončilo a keď sa objavilo veľkým písmom na obrazovke môjho ntb "THE END" zamrzelo ma to. Ale tak no čo už. Tento film na nútil premýšľať celý večer o svojom živote , ale na nič som neprišla.
Oficiálny text ku filmu : "Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout - doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně "odnesla" z pohřbu svého bratra. Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi.."


Produkcia: USA 2013
Dĺžka: 131 min
Réžia: Brian Percival
Prístupnosť: 12
Obsadenie: Geofrey Rush, Emily Watson, Sophie Nélisse

-Film si môžete pozrieť zadarmo ONLINE (s titulkami): TU

-Trailer:
-Zdroj ofic. textu: teevee.sk
-Zdroj obrázkov: google.sk
 

1 person judged this article.

Comments

1 tahalaumpra tahalaumpra | Web | 23. february 2014 at 21:53 | React

Film som nevidela, ale počula som naň veľa odporúčaní a tak rozmýšľam, že si ho vážne stiahnem, pretože by bolo skvelé to vidieť, má to zaujímavý obsah a filmy takéhoto žánru zbožňujem;) Inak máš vážne nádherný blog, zaujímavé, že som naň narazila až teraz;D

2 Nell Nell | Web | 24. february 2014 at 22:07 | React

Zlodějku knih jsem četla. Vlastně kvůli filmu, ale tak půl roku zpátky, takže už neoplývám dojmy z knížky. A bohužel už nadšení z toho filmu ze mě taky vyprchalo.

Ale souhlasím, že je to nádherný film. Nemůžu říct, že by byl nejlepší, ale jeden z nejlepších. (Nemůžu si pomoct, ale na Pána Prstenů nikdo nemá.) Rozhodně, rozhodně to bylo lepší než Catching Fire, i když to bylo taky moc povedené. Ale Zlodějka knih byla... kouzelná. Jak Liesel, tak film.

Je škoda, že jsi to neviděla v kině; pro mě to byl neopakovatelný zážitek. Všechna ta hudba, ty dobové věci... Připadala jsem si jako kolemjdoucí, který těmi ulicemi prochází a ví o všem, co se tam děje.

U některých knížek nemá cenu je číst, když už jsme viděli film. Ale myslím, že zrovna Zlodějku knih můžeš číst pořád dokola. Nechci říct, že se ti neomrzí, spíš tě bude pokaždé fascinovat a ráda si ten nádherný příběh připomeneš. :)

3 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 26. february 2014 at 13:48 | React

Určitě se na něj kouknu, ale nejdřív bych si chtěla přečíst knihu :)

4 L. L. | Web | 1. march 2014 at 11:07 | React

Právě čtu knížku :33

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement